niedziela, 15 grudnia 2013

Żegnamy kino Helios, witamy Multikino

Dzisiejszy Dzień Kina 15 grudnia br. był ostatnim dniem funkcjonowania katowickiego multipleksu Helios w biurowcu Altus. Cafe MaKultura kino pożegnało godnie na dwóch seansach filmowych. Jak widać na zdjęciu, przed południem kino obsługiwała zredukowana już mocno załoga, nie działały kasy, a bilety sprzedawano w kinowych barze.
Jednak po południu dopisali widzowie i kino jeszcze przez chwilę funkcjonowało tak jak kiedyś. Były tłumy i kolejki do kas, niczym w czasach największej świetności tego miejsca. Szkoda, że takiej frekwencji nie było na co dzień, bo może zarząd Heliosa zdecydowałby się na przedłużenie umowy dzierżawy. Tym niemniej można uznać, że kino godnie pożegnało się z widzami. Na pocieszenie zostały kina sieci w Sosnowcu i Dąbrowie Górniczej.

Jednak mimo kapitulacji Heliosa liczba kin wielosalowych w Katowicach zostanie taka sama, a Cinema City nadal będzie mieć w mieście konkurenta. Już w piątek 20 grudnia br. otwiera się Multikino w Galerii Katowickiej z najnowocześniejszą w Polsce salą kinową Xtreme, wyposażoną w projektor 4K oraz system nagłośnienia Dolby Atmos. Pierwszym filmem, który pozwoli ocenić ten system będzie Hobbit: Pustkowie Smauga wyświetlany od 25 grudnia br. Ponadto w wybranej części każdej z sal multikina (a jest ich 10) mają znaleźć się fotele VIP wykonane ze skóry ekologicznej, szerszymi podłokietnikami i elementami drewna. Nie zabraknie też innych atrakcji - w połowie stycznia kino odwiedzi Grażyna Torbicka inaugurując w nim projekt Kocham kino w Multikinie. Oby tylko ceny pozostały konkurencyjne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz